yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
PolecaneSamojezdny kombajn Verhoest

Samojezdny kombajn Verhoest

Firma Verhoest to znany belgijski producent od wielu lat specjalizujący się w produkcji maszyn do sadzenia oraz zbioru warzyw. Warto zaznaczyć, że obecny właściciel firmy – Marc Verhoest to już 4. pokolenie kontynuujące produkcję maszyn. W firmie pracuje też syn Marca – Bart, który również jest zaangażowany w rodzinny biznes. Poza produkcją firma świadczy profesjonalny serwis maszyn. Jak przekazywał Michał Gulczyński z firmy Polfarm, która od lat współpracuje z tą firmą, jeśli wystąpi jakiś problem można liczyć na szybki serwis i pomoc.

Maszyna, której pracę pokazano w gospodarstwie Polfarm w Błądzikowie k. Pucka to prototypowy model – samobieżny, wyposażony w gąsienice, dzięki czemu może pracować nawet na bardzo uwilgoconej glebie. Gąsienice zapobiegają również nadmiernemu ugniataniu gleby.

Ciekawym rozwiązaniem jest teleskopowo składana tylna oś. Przed rozpoczęciem pracy jest ona maksymalnie rozciągana, zapewniając dobrą stabilność maszyny. Po rozsunięciu tylnej osi na kombajnie powstaje miejsce na 5 skrzyniopalet. Maszyna jest jednorzędowa.

Po wykopaniu por jest transportowany na podajnik. W trakcie tego transportu korzenie otrząsane są z ziemi. Za pomocą specjalnego podajnika skrzyniopaleta, w której układane są zebrane pory jest podnoszona, przechylona, a następnie w miarę jej napełniania jest opuszczana. To rozwiązanie zapewnia, że rośliny nie są rzucane, ani uszkadzane, tylko delikatnie układane w skrzyni. Po zapełnieniu wszystkich skrzyniopalet są one rozładowywane na specjalne przyczepy i odwożone do magazynu.

Więcej informacji na temat kombajnu do zbioru pora przeczytają Państwo w najbliższych wydaniach miesięcznika “Warzywa“. Zapraszamy do prenumeraty www.plantpress.pl

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Na naszej stronie  zobaczą Państwo film prezentujący pracę kombajnu Verhoest. Polecamy: https://www.warzywa.pl/maszynowy-zbior-porow/

Tekst i fot. A. Andrzejewska

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl