yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościZnamy najlepszego operatora opryskiwacza

Znamy najlepszego operatora opryskiwacza

11 lipca w gospodarstwie państwa Puncewiczów w Lewiczynie k. Grójca przeprowadzono finały konkursu na najlepszego operatora opryskiwacza zainicjowanego przez firmę Syngenta w ubiegłym roku. Wczorajsze zawody kończyły trzyetapowe współzawodnictwo rozpoczęte wiosną bieżącego roku.

Zamysł konkursu jest następujący: ochotnicy wyłonienie podczas organizowanych przez Syngentę Dni Pola Klasy S przechodzili podczas ich trwania eliminacje obejmujące część praktyczną i teoretyczną. Następnym etapem była weryfikacja zgłoszeń i wiedzy praktycznej uczestników w ich gospodarstwach. Na finały organizatorzy zaprosili do Lewiczyna najlepszą piątkę zawodników – spotkanie odbywało się w gospodarstwie sadowniczym Bogdana (ojciec) i Pawła (syn) Puncewiczów, wchodzącym w skład sieci Interra, w których koncern prezentuje intensywne techniki zrównoważonej produkcji.

Również podczas finałów zawodnicy mieli przed sobą część teoretyczną – należało odpowiedzieć na 20 testowych pytań oraz praktyczną obejmującą 6 zadań. W szranki stanęło pięciu zawodników w różnych stron Polski, w których przeprowadzane były Dni Pola Klasy S: Grzegorz Piętka (PKS Nowa Wieś Ujska), Piotr Grzybowski (PKS Płock), Konrad Weiland (PKS Łęczyna), Bartłomiej Łobocki (PKS Rogóźno), Henryk Sobczuk (PKS Ulhówek).

Rozwiązywanie zadań testowych

Zwycięzcą części teoretycznej okazał się Grzegorz Piętka, który po wykonaniu zadań praktycznych umocnił swoją pozycję lidera i niezagrożony wygrał finał konkursu. Na podium znaleźli się również Konrad Weinland (2 miejsce) oraz Bartłomiej Łobocki (3 miejsce). Najlepszy Operator Opryskiwacza został uhonorowany nagrodami: urządzeniem MobiPhyt (do bezpiecznego przygotowywania preparatów przed napełnieniem nimi zbiornika opryskiwacza), tabletem Yoga Lenowo, produktami Syngenta o wartości 1500 zł oraz nawozami Yara wystarczającymi na 10 ha zbóż.  Vice liderowi wręczono takie same tablet i pakiet produktów Syngenta nawozy Yara na 5 ha zbóż i gadżety firmy Kverneland. Zdobywca trzeciej pozycji wracał do domu z pakietem Syngenty, nawozami dolistnymi Yara dla 2,5 ha rzepaku i gadżetami od Kvernelanda. Wszyscy uczestnicy finałowej rozgrywki otrzymali również nasiona jęczmienia ozimego Hyvido o wartości 250 zł.

Zadanie praktyczne – montaż końcówek opryskujących na czas

Organizatorzy – firma Syngenta wspierana przez Kverneland i Yara – umożliwili sprawdzenie swojej wiedzy również innym uczestnikom spotkania – upominkami nagrodzono trzy osoby, które najlepiej odpowiedziały na pytania w części teoretycznej – warto podkreślić, że były to same panie, a uzyskane przez nie wyniki nie odbiegały od tych, jakimi wykazali się panowie-finaliści.

Zwycięzca konkursu – Grzegorz Piętka z nagrodą – urządzeniem MobiPhyt

pg

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl