yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościCzy zima jeszcze wróci i jeśli tak, to kiedy? Jaka jest szansa...

Czy zima jeszcze wróci i jeśli tak, to kiedy? Jaka jest szansa na przymrozki?

Wyjątkowe ciepło dotknęło Europę. Na Bałkanach w ostatnich dniach było ponad 20 stopni Celsjusza. Najbliższe dni będą kontynuować bardzo ciepły trend w pogodzie. Nie możemy jednak zapominać o przymrozkach. 

Najcieplejszy w historii pomiarów

Kończący się luty zapisze się w Polsce jako najcieplejszy w historii pomiarów meteorologicznych. Wysokie temperatury panowały nie tylko u nas, ale w całej Europie. W prognozach na najbliższe dni widać dalszą kontynuację prawdziwie wiosennej pogody. Pozostaje pytanie, czy zima jeszcze wróci i jeśli tak, to kiedy?

Ciepłe masy powietrza opanowały również europejską część Rosji. Dla nas jest to istotne z powodu zalegającej pokrywy śnieżnej. Im szybciej ona stopnieje, tym mniejsze fale chłodów będą nas nękać na wiosnę, w tym na zimnych ogrodników.

Kiedy spodziewać się przymrozków?

W najbliższych dwóch tygodniach ryzyko przymrozków do -7/-5 stopniach z racji pokrywy śnieżnej tuż za granicą Białorusi jest wysokie. Na szczęście w tym tygodniu dominować ma napływ powietrza z południa. Rośnie szansa na zmianę wzorca barycznego i napływ chłodniejszego powietrza ze wschodu w połowie marca, co wiązać się może ze spadkami temperatur przy rozpogodzeniach do -5 stopni Celsjusza na wysokości 2 metrów

Nie będzie to jednak klasyczna zima, ponieważ w ciągu dnia temperatury pozostaną dodatnie. Marzec w ostateczności również powinien zapisać się jako miesiąc cieplejszy od normy, co oznacza, że prócz kilku dni, może około jednego chłodniejszego tygodnia, dominować mają ciepłe masy powietrza. Również w kwietniu i maju zimnych momentów powinno być znacznie mniej niż w ostatnich latach.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl