yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościInteligentna deszczownia mostowa

Inteligentna deszczownia mostowa [VIDEO]

W Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie zainstalowano deszczownię mostową typ: Irtec Hippodrom 212 m + Łukomet VRI system. Jest to innowacyjna maszyna nawadniająca, jedna z pierwszych w Polsce. Od standardowych maszyn mostowych takich jak centryczne pivoty czy maszyny liniowe, frontalne odróżnia ją to, że może pracować zarówno jako maszyna centryczna jak i liniowa. Dzięki takiej funkcjonalności może przy tych samych rozmiarach nawodnić dużo większy areał, pracując cały czas w cyklu automatycznym.

Innowacyjny system nawadniający – deszczownia mostowa Irtec Hippodrom o rozpiętości 212 m

Maszyna dostarczona do Minikowa posiada cztery mosty z wysięgnikiem o łącznej długości 212 m, zdolnej nawodnić 66 ha. Centralna wieża osadzona jest na wózku z niezależnym napędem elektrycznym na każde z czterech kół. Podczas ruchu liniowego maszyna ciągnie za sobą wąż PE oraz kabel zasilający o długości 130 m, co umożliwia nawodnienie pasa o długości 260 m z jednego hydrantu. Dzięki systemowi automatycznego zawracania obsługa maszyny sprowadza się do wciśnięcia zielonego guzika „start” i zmiany węża pomiędzy hydrantami.

 

Do tej deszczowni doprowadzona jest woda ze studni o wydajności zaledwie 25m3/godz. Sterowanie dawkami odbywa się z poziomu aplikacji WEB-owej dostępnej z każdego miejsca na świecie i z dowolnego urządzania takiego jak komputer, tablet, telefon. Ustawione dawki przesyłane są przez „chmurę” do maszyny. Przez tą samą „chmurę” maszyna komunikuje się także z pompownią samodzielnie ją uruchamiając i dobierając odpowiednie ciśnienie i wydajność do aktualnego zapotrzebowania. Urządzenie zostało także wyposażone w system kamer pozwalający na zdalny monitoring pracy systemu nawadniającego.

Dostawa systemu montaż, uruchomienie i jago konfiguracja zostały przeprowadzone przez firmę ŁUKOMET z Całowania, która dostarcza wszystkie rodzaje systemów nawodnieniowych od ponad 30 lat.

Deszczownia mostowa

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl