Papryki do przetwórstwa i na świeży rynek

Dariusz Kacprzak – dyrektor ds. sprzedaży nasion firmy PNOS w Ożarowie Mazowieckim prezentuje odmiany z hodowli firmy PNOS, czeskiej firmy MoravoSeed oraz węgierskiej ZKI.

Są to odmiany, które sprawdzają się w towarowej produkcji w Polsce. Jednym z producentów, który od lat wybiera te odmiany jest Zenon Modzelewski z Mizerki k. Sochaczewa.

Zenon Modzelewski i Dariusz Kacprzak

Paprykę przeznacza zarówno na świeży rynek, jak i do przetwórstwa. W gospodarstwie plantator co roku testuje różne odmiany. W minionym sezonie był szczególnie zadowolony z odmian o jasnych żółtych owocach, jak np. u odmiany Tesla F1. Dobrze sprawdziła się też odmiana w typie pomidorowym Temes F1. Na jego polach odmiana ta wytworzyła duże mięsiste owoce o grubej skórce, które są chętnie kupowane zarówno na świeżym rynku, jak i w przetwórstwie. Zapraszamy na film zrealizowany na plantacji w Mizerce w październiku 2020 r. 

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności