yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPowierzchnia uprawy arbuzów w Polsce. Ile wynosi w 2023 roku?

Powierzchnia uprawy arbuzów w Polsce. Ile wynosi w 2023 roku?

Arbuzy zyskują popularność wśród polskich producentów Warto zauważyć, że z roku na rok powierzchnia ich uprawy wzrasta. Ile wynosi w 2023 roku? 

Arbuzy, zaliczane do rodziny dyniowatych, aktualnie pozostają bardzo niewielką częścią produkcji wszystkich warzyw w Polsce. Warto jednak zauważyć, że z roku na rok powierzchnia ich uprawy wzrasta, a producenci coraz chętniej podchodzą do “nowości”.

W 2020 roku, według danych ARiMR, powierzchnia uprawy arbuzów w Polsce wynosiła zaledwie 33,08 ha. Wielkich zmian próżno się tutaj dopatrywać, jednak już w 2021 roku producenci zdecydowali się na produkcję na obszarze wynoszącym 59,26 ha.

Tendencja wzrostowa utrzymała się także w 2022 roku, kiedy powierzchnia uprawy arbuzów przedstawiała się na poziomie 97,08 ha. Jak sytuacja wygląda aktualnie? Obecnie areał wynosi 194,81 ha. Powierzchnia jest więc niemal 6 razy większa niż w 2020 roku.

Podsumowując, powierzchnia uprawy arbuzów wciąż jest bardzo mała, jeśli porównamy ją do najpopularniejszych gatunków warzyw. Warto jednak zauważyć, że z roku na rok notowany jest wzrost, natomiast rolnicy coraz bardziej przychylnie patrzą na tą uprawę.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Wskazane wyżej dane pochodzą z ARiMR. Zostały obliczone na podstawie deklaracji producentów, którzy w danym roku ubiegali się o płatności bezpośrednie.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl