yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPowierzchnia uprawy cukinii w Polsce wzrosła w 2023 roku. Ile wynosi?

Powierzchnia uprawy cukinii w Polsce wzrosła w 2023 roku. Ile wynosi?

Spoglądając na ostatnie cztery lata możemy zauważyć, że obecny sezon jest rekordowy pod względem powierzchni, na której producenci uprawiają cukinię. Jak przedstawiają się dane? Jak aktualny rok wypada względem poprzednich lat? 

Zacznijmy od 2020 roku… Wówczas powierzchnia uprawy cukinii przedstawiała się na stosunkowo niskim poziomie. Wynosiła bowiem “zaledwie” 586,45 hektarów. Na zmiany w tym zakresie długo jednak czekać nie musieliśmy, gdyż nastąpiły już w kolejnym sezonie.

O czym mowa? W 2021 roku producenci zdecydowali się znacząco zwiększyć obszar przeznaczony pod produkcję cukinii. Względem 2020 roku wzrósł on aż o 415,54 hektarów. Powierzchnia uprawy omawianego warzywa w 2021 roku wynosiła więc 1 001,99 hektarów.

We wskazanym wyżej sezonie skok produkcji odnotowano jednak także w przypadku wielu innych warzyw. Zwykle powierzchnia uprawy w kolejnym roku spadała. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Rok 2022 wiązał się bowiem ze spadkiem areału do 895,97 hektarów.

Jak natomiast wypada aktualny sezon? W 2023 roku możemy zauważyć wzrost powierzchni uprawy cukinii w Polsce. Obecny sezon jest pod tym względem rekordowy. Krajowi producenci zdecydowali się bowiem na produkcję na obszarze 1 033,78 hektarów.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Warto zaznaczyć, że powyższe dane zostały obliczone przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na podstawie złożonych wniosków o płatności bezpośrednie.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl