yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPowierzchnia uprawy ogórków w Polsce. Ile wynosi w 2023 roku?

Powierzchnia uprawy ogórków w Polsce. Ile wynosi w 2023 roku?

Na jakiej powierzchni uprawia się ogórka w Polsce w 2023 roku? Jak aktualny sezon przedstawia się względem ubiegłych lat? Jak duże są różnice? 

Tegoroczny sezon ogórkowy nie ustaje. Krajowi producenci w 2023 roku, według danych ARiMR, zdecydowali się na uprawę owego warzywa na powierzchni 5 573,24 hektarów. Wynik ten jest niższy od ubiegłorocznego o 279,85 hektarów. W 2022 roku uprawa ogórka obejmowała bowiem powierzchnię 5 853,09 hektarów.

To jednak nie koniec… Spadek powierzchni uprawy ogórka widoczny jest również względem 2021 roku. Jak to wygląda w liczbach? Wówczas warzywo produkowano na obszarze wynoszącym 6 797,23 hektarów. W porównaniu do roku aktualnego powierzchnia we wspomnianym okresie była więc wyższa o 1 223,99 hektarów.

Tylko względem 2020 roku sytuacja przedstawia się w zupełnie innym świetle. W owym sezonie powierzchnia uprawy, porównując do roku bieżącego, była bowiem niższa o 1 238 hektarów. Na jakiej powierzchni uprawiano wówczas ogórka? W 2020 roku produkcja ogórka w Polsce obejmowała obszar 4 335,24 hektarów.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl