yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPrzed nami bardzo niebezpieczna pogoda. Silne wiatry będą zrywać włókninę z okrytych...

Przed nami bardzo niebezpieczna pogoda. Silne wiatry będą zrywać włókninę z okrytych roślin

Przed nami bardzo wietrzny okres, ale i niestety wyjątkowo ciepły. Aby ograniczyć szkody warto pozdejmować z roślin osłony w postaci włóknin.

Nie tylko do Polski, ale do całej Europy południowej, wschodniej i środkowej, a nawet do Rosji zmierza już wyjątkowo ciepłe i suche powietrze z dalekiego południa. Wegetacja już jest przyspieszona o ponad dwa tygodnie, a przed nami powiew lata, który spowoduje bardzo szybki wzrost ziemniaków w polu już w całej Polsce o blisko miesiąc wcześniej niż w latach ubiegłych.

Powietrze znad pustyń Arabii Saudyjskiej i Egiptu zacznie docierać do nas w czwartek wieczorem po przejściu frontu, który po południu na Podlasiu, Mazurach, Warmii, Mazowszu a wieczorem także na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Małopolsce i na południu i wschodzie Świętokrzyskiego przyniesie opady deszczu do 2-7 mm.

Od czwartkowego poranka temperatury nocami będą iście majowe na poziomie 8-13 stopni Celsjusza. Podczas przechodzenia frontu w czwartek oraz w piątek na termometrach od 15 do 20 stopni ale w sobotę, niedzielę i poniedziałek na termometrach zobaczymy nawet 20-25 stopni Celsjusza przy bezchmurnym niebie i niestety silnym wietrze z południa, który będzie bardzo suchy.

Według klasyfikacji termicznej pojawi się klasyczne lato. Będziemy bacznie obserwować dalsze prognozy i jeśli pojawią się na horyzoncie jakieś przymrozki będziemy o tym informować.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl