yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSilny wiatr, niskie opady deszczu... Jaka pogoda czeka nas w październiku?

Silny wiatr, niskie opady deszczu… Jaka pogoda czeka nas w październiku?

Pogoda w tym roku jest wyjątkowo niesprzyjająca. Przed nami pogodowy miszmasz. W tym także silne wiatry, które kilka razy w ciągu tygodnia nawiedzą nasz kraj.

Pierwsze silniejsze podmuchy południowego wiatru poczujemy we wtorek po południu. Wówczas prędkość wiatru osiągnie 45 km/h, a na zachodzie i północy powieje do 65 km/h. Silnym podmuchom wiatru towarzyszyć ma niemal bezchmurne niebo i rekordowo wysoka, jak na październik, temperatura wynosząca 24-25 stopni na wschodzie kraju, 26 stopni w centrum do nawet 28 stopni na zachodzie Polski.

Kolejne zmiany nadejdą we wtorek wieczorem. Wówczas do Polski zachodniej i północnej dotrze front z wiatrem o prędkości do 80 km/h. Miejscami popada deszcz do 2-5 mm na każdy metr kwadratowy, czyli niewiele. W nocy z wtorku na środę fala silnych wiatrów przejdzie przez cały kraj.

Po chwilowym uspokojeniu wiatru w środę rano już w godzinach południowych i popołudniowych ponownie zacznie mocno wiać w porywach do 55-65 km/h, a na północy (od Suwalszczyzny po Żuławy) do 75 km/h z kierunków zachodnich.

Kolejna fala silnego wiatru dotrze do Polski w piątek i po weekendzie. Druga część tygodnia będzie znacznie chłodniejsza z temperaturami w ciągu dnia na poziomie 12-18 stopni, jednak opadów nadal nie widać bądź będą znikome.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl