To jeszcze nie koniec przymrozków?

Przesuszona gleba nocami szybciej traci ciepło zgromadzone w ciągu dnia. Czy w najbliższych dniach możemy spodziewać się przymrozków?

Znajdujemy się obecnie w bardzo ciepłych masach powietrza, dzięki którym dziś możemy liczyć na nawet 28 stopni na zachodzie kraju. Ciepła była miniona noc i jeszcze cieplej zapowiada się najbliższa z środy na czwartek.

Czwartkowy poranek przyniesie na obszarze Polski nie niższe temperatury niż 13 stopni na wschodzie, 15 w centrum i na południu do nawet 18 stopni na Ziemi Lubuskiej, zachodzie Wielkopolski i północy Dolnego Śląska. Niestety już jutro przez Polskę przechodził będzie chłodny front, podczas którego powieje silny zachodni wiatr w porywach do 60 km/godz. w tym dniu warto odłożyć podlewanie z deszczowni na inny dzień. Burze w tym dniu mają szanse się pojawić tylko na wschodzie kraju.

Po przejściu frontu między piątkiem a niedzielą opadów brak i nie powinno być zimno – zobaczymy od 17 stopni na północy do 22 na południu i zachodzie – nocami od 5 do 10 stopni. Kolejne ochłodzenie czeka nas od poniedziałku do środy. Za tydzień na wschodzie i północy przy gruncie pojawią się przymrozki do – 2 stopni. W ciągu dnia zobaczymy tam maksymalnie 14-16 stopni. Cieplej do 3-6 stopni nocami i 17-20 stopniami w dzień na południu i zachodzie Polski i tu szanse na przymrozki będą znikome.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności