W czwartek o poranku spodziewajmy się przymrozków

Miniona noc z wtorku na środę przyniosła przymrozki na większym obszarze kraju. Lokalnie przy gruncie było nawet -8 stopni. Niestety w najbliższą noc znów możemy spodziewać się mrozu.

W czwartek o poranku zdecydowanie najniższe temperatury spośród całego kraju pojawią się od północy Lubelskiego po wschód Mazowsza oraz od Roztocza po Świętokrzyskie – tu przy gruncie możemy mieć nawet -4 stopnie Celsjusza. Przymrozki do -1/-2 stopni pojawią się na całym wschodzie, Małopolsce, wschodzie Górnego Śląska, Ziemi Łódzkiej – wschód, południe, centrum regionu, większości Kujaw – może tylko na zachodzie około 0, Warmii i Mazurach oraz Podlasiu.

Tymczasem na zachodzie kraju o poranku nie mniej niż 10-12 stopni. W ciągu dnia czeka nas wyjątkowo niska wilgotność powietrza poniżej 25%. Wpłynie to na ogromny wzrost temperatury. Po południu zanotujemy od 21 stopni w Suwałkach poprzez 25 stopni w centrum i na południu oraz północy do nawet 28 stopni na Ziemi Lubuskiej.

Related Posts

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności