yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
Aktualności12 maja – Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin

12 maja – Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin

Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin, ustanowiony 12 maja przez Organizację Narodów Zjednoczonych, wpisał się trwale do kalendarzy wydarzeń w Polsce i na świecie.
Stało się tak, ponieważ trudno wyobrazić sobie nasze życie bez roślin: dzięki bogactwu witamin i elementów odżywczych stanowią niezbędny składnik pożywienia, pochłaniają dwutlenek węgla emitując cenny tlen, dają surowce dla przemysłu, a zawartość substancji leczniczych, pozwala skutecznie walczyć z chorobami i łagodzić dolegliwości. Tereny pokryte bujną roślinnością stanowią wspaniałe miejsca rekreacji, zabawy i wypoczynku ludzi.

Jednak w obecnych czasach coraz częściej roślinom zagrażają groźne choroby i szkodniki, niszcząc naturalne ekosystemy, lasy, a także rośliny uprawiane w rolnictwie. Szacuje się, że straty gospodarcze z tego powodu przekraczają na naszych plantacjach 20 mld złotych rocznie. Dlatego też Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa podejmuje wiele działań, aby zahamować ekspansję agrofagów, między innymi wykonując kontrolę graniczną importowanych roślin, przeprowadzając inspekcję pól i miejsc obrotu, jak również obejmując kwarantanną porażone uprawy lub obiekty. PIORiN stoi na straży zdrowia i jakości nasion używanych do siewu, a także nadzoruje bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin, gdy zajdzie potrzeba ich użycia w leczeniu roślin.

Życząc Państwu radosnego obchodzenia tego majowego święta, zachęcam do współpracy z naszą Inspekcją oraz zadbania o rośliny w najbliższym otoczeniu, abyśmy mogli cieszyć się ich bogatą zielenią i wspólnie urzeczywistniać hasło Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin: CHRONIĄC ROŚLINY, CHRONISZ ŻYCIE!

PIORIN
Informacja prasowa

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl