yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościBiałoruskie firmy pod lupą

Białoruskie firmy pod lupą

Na początku października rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielhoznadzor) zaobserwowała zwiększone dostawy pomidorów z Białorusi. By dokładnie wyjaśnić tę i inne podobne przypadki ze swoim białoruskim odpowiednikiem rozpoczęła pod koniec tego miesiąca inspekcje białoruskich firm.

W październiku eksport pomidorów z Białorusi przekroczył o 2 300 ton wcześniej zakładane (zaplanowane) ilości. Nie umknęło to uwadze Rossielhoznadzoru. Zwrócił się do Głównej Państwowej Inspekcji Nasiennictwa, Kwarantanny i Ochrony Roślin Białorusi o sprawdzenie tej kwestii. Oprócz dostaw pomidorów Rosjanom podejrzane wydają się również dostawy grzybów i jabłek z Białorusi. W sumie na celowniku inspektorów obu służb znalazło się trzydzieści białoruskich firm eksportujących do Rosji owoce i warzywa.

Minister rolnictwa Białorusi Leonid Zajac zaprzeczał 23 października jakoby jego kraj był “partyzantem” w eksporcie pomidorów. Jego zdaniem krajowa produkcja tych warzyw jest wystarczająco wysoka, by pokryć zapotrzebowanie Białorusi i realizować eksport bez wspomagania się pomidorami z państw Afryki czy Azji. Rosyjskie podejrzenia określił jako bezpodstawne i nielogiczne.

za: belnovosti.by
pg

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl