yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCebula na start

Cebula na start [VIDEO]

W gospodarstwie rolnym Tomasza Stanka w Młynicach k. Strzelna w woj. kujawsko-pomorskim już w ostatnich dniach marca i na początku kwietnia wysiewano nasiona cebuli. Siew wykonano siewnikiem Monosem, wyposażonym w pięć podwójnych sekcji wysiewających. Siewnik zawieszony był na ciągniku marki Fendt 312. Bezpośrednio przed siewem glebę wyrównano agregatem.

W dniu 13 maja 2021 r. oceniano stan plantacji cebuli.

Na polu cebuli obecni byli właściciele pola: bracia Tomasz i Robert Stanek oraz Przemysław Florczak z firmy On-Zin, dla której jest produkowana ta cebula, a także Krzysztof Jawor z firmy Takii Seed, Piotr Pietrzak i Paweł Wechterowicz z firmy Enza Zaden.

Czytaj także: https://www.warzywa.pl/warzywa-polowe/siew-cebuli-2021-video/

Jak informował Paweł Wechterowicz reprezentujący firmę Enza Zaden wysiano kilka odmian cebuli z hodowli Takii Seed, której głównym dystrybutorem jest firma Enza Zaden. Dwie o żółtej łusce: Medusa F1 – w typie hiszpańskim i Bruce F1 – w typie Rijnsburger, a także dwie o czerwonej łusce – Rubilion F1 oraz Ruby Star F1. Norma wysiewu wynosiła ok. 2,5 jednostki/ha (odległość między nasionami w rzędzie to 10,9 cm, a głębokość siewu 2,5 cm). Cebule w tym gospodarstwie uprawiane są głównie z przeznaczeniem do obierania w zakładzie On-Zin w Piotrkowicach. W trakcie sezonu będziemy przekazywać na bieżąco informacje o zabiegach prowadzonych w tej uprawie. Celem tego doświadczenia jest ocena wczesności, plenności i zdrowotności odmian oraz ich przydatności do obierania.

Stan plantacji 13 maja 2021 r. Zapraszamy do naszej fotorelacji ???:

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Materiał filmowy powstał przy współpracy z portalem warzywa.pl oraz firmy Enza Zaden.

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl