yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościChmury nad ukraińską produkcją pomidorów

Chmury nad ukraińską produkcją pomidorów

Sygnały o kłopotach z produkcją pomidorów szklarniowych na Ukrainie – najlepiej widoczne w postaci spadających „słupków” eksportu – już w tym sezonie przekazywaliśmy. Podobnie informowaliśmy o zaskakująco dużym i nieoczekiwanym w sierpniu imporcie ziemniaków na Ukrainę. Do podawanych w tych newsach przyczyn trzeba dodać jeszcze jedną – bardzo istotną: inwazję  skośnika pomidorowego.

Według informacji uzyskanych przez EastFruit od producentów pomidorów na terenie Ukrainy w mijającym sezonie rozprzestrzenił się skośnik pomidorowy w natężeniu wykluczającym skuteczność środków zapobiegawczych. Także ze zwalczaniem ukraińscy ogrodnicy nie radzili sobie. Szkodniki przenosił się na inne uprawy – zwłaszcza oberżyny i ziemniaków stwarzając i na tych ostatnich poważne problemy.

Sytuacja na ukraińskich plantacjach jest znana sąsiednim krajom, których służby fitosanitarne coraz podejrzliwiej przyglądały się pomidorom eksportowanym z tego kraju. Najczęściej kończyło się to zakazem wwozu na własne terytorium. Spadek eksportu pomidorów odnotowały ukraińskie statystyki – do 1 października Ukraina wysłała za granice zaledwie 6 tys. ton tych warzyw, najmniej od 8 lat.

za: east-fruit.com

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl