yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
Aktualności„Czasy chłopa pańszczyźnianego się skończyły”. Agrounia zrywa sojusz z Porozumieniem

„Czasy chłopa pańszczyźnianego się skończyły”. Agrounia zrywa sojusz z Porozumieniem

Sojusz pomiędzy Agrounią i Porozumieniem obserwowaliśmy od początku lutego. Zdaniem wielu, koalicja ta była nieporozumieniem i nie powinna mieć miejsca. Niemniej, wraz z biegiem czasu obie strony coraz bardziej się od siebie oddalały, a w efekcie drogi Michała Kołodziejczaka i Magdaleny Sroki rozeszły się… 

Sojusz Agrounii z Porozumieniem budził mieszane uczucia zarówno wśród członków partii Magdaleny Sroki, jak i wśród rolników idących za Michałem Kołodziejczakiem. Koalicja nie trwała jednak długo. Jej początki miały miejsce w lutym, natomiast zgrzyty będące powodem rozłamu pojawiły się już kilka miesięcy później, mianowicie w maju.

– Z powodu pogłębiających się różnic programowych Porozumienie podjęło decyzję o zakończeniu współpracy z Agrounią. Koleżankom i Kolegom z AU życzymy powodzenia w dalszej działalności – przekazuje Magdalena Sroka na swoich mediach społecznościowych.

Michał Kołodziejczak wypowiada się jednak o współpracy z Porozumieniem w nieco bardziej dosadny sposób. Co warto zaznaczyć, zerwaniem sojuszu lider Agrounii zaskarbił sobie uznanie wielu idących za nim producentów, którzy nie popierali owego rozwiązania.

– Czasy chłopa pańszczyźnianego się skończyły. Ja nie będę pracować na liberałów, którzy myślą, ze wykorzystają czyjaś pracę. Ja i moje środowisko bardzo ciężko pracowaliśmy przez okres koalicji z Porozumieniem. Dziś Porozumienie ma wciąż twarz Jarosława Gowina. Ja nie mogę dla dobra przyszłości kontynuować tej koalicji – zaznacza Michał Kołodziejczak.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Co o tym sądzicie?

Źródło: Twitter Magdalena Sroka / Facebook Agrounia

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl