yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCzy uprawa warzyw na glebach pozaziemskich jest możliwa?

Czy uprawa warzyw na glebach pozaziemskich jest możliwa?

Kosmos w przyszłości będzie coraz częściej odwiedzanym środowiskiem wśród astronautów oraz kosmicznych turystów. Nawet na orbicie nie zabraknie zdrowej diety, opartej na świeżych warzywach.

Genueński startup SpaceV (Space Vegetables) dostrzegł biznes w „kosmicznych warzywach”. Wśród jej członków jest Franco Malerba, pierwszy Włoch w kosmosie, który poleciał na pokładzie promu kosmicznego Atlantis na misję STS-46, która wystartowała 31 lipca 1992 roku. Adaptacyjne wielopoziomowe szklarnie SpaceV umożliwią produkcję świeżych warzyw na orbicie, na Księżycu czy na Marsie. WAW, robi to wrażenie!

W szczególności szklarnie „pozwolą na zwiększenie produkcji w niewielkiej ilości różnych rodzajów warzyw, począwszy od sałaty, przy znacznej oszczędności energii i innych zasobów na pokładzie”.

 Startup opatentował swoją technikę od firmy macierzystej Germina, która opracowała wielowarstwowe szklarnie adaptacyjne do zastosowań naziemnych w rolnictwie precyzyjnym, w szklarniach pionowych.

 „Stacje działające w kosmosie i w przyszłości na glebach pozaziemskich wymagają niezwykłej optymalizacji skąpych zasobów, takich jak woda i energia. Niedostatek tych zasobów w kosmosie jest dziś tak samo ograniczeniami dla zrównoważonej produkcji wysokiej jakości warzyw dla astronautów ” – wyjaśnia Malerba. I kontynuuje: „Badania teoretyczne pokazują, że to rozwiązanie może zapewnić wyższą wydajność o ponad 80% w porównaniu z tradycyjną pionową szklarnią wielopiętrową, oszczędzając dużo objętości i energii”.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Italiafruit News

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl