yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościGdzie trafiają niemieckie sadzeniaki, bo na pewno nie do polskich rolników?

Gdzie trafiają niemieckie sadzeniaki, bo na pewno nie do polskich rolników?

Termin nasadzeń ziemniaka jest uzależniony od warunków atmosferycznych. Zwykle rolnicy decydują się na sadzenie bulw, gdy gleba osiągnie temperaturę ok. 10 stopni Celsjusza. Niestety dochodzą do nas liczne informacje, że zamówione sadzeniaki w Niemczech nie trafią do polskich rolników. Tiry z towarem zamiast do Polski jadą do Rosji.  

 Sankcje ekonomiczne, które uderzają w rosyjską gospodarkę, dają o sobie znać w coraz większej liczbie sektorów gospodarki. Coraz większym problemem staje się uprawa ziemniaka, a w zasadzie brak sadzeniaka. Jak dowiadujemy się od rolników z województw m.in. Małopolski i Świętokrzyskiego, zamówione w styczniu sadzeniaki prawdopodobnie nie trafią do ich odbiorców w Polsce. „W styczniu zamówiliśmy kilka tirów niemieckiego sadzeniaka. Dostaliśmy informacje, że nasze zamówienie zostało przyjęte. Dziś otrzymujemy wiadomość, że anulowano transakcję. A zamówione sadzeniaki nie trafią w nasze ręce.” – informuje rolnik z Małopolski.

Wojna w Ukrainie przyczyniła się do nałożenia na Rosję rekordowej liczby sankcji. Jednak są kraje które chętnie pomagają Rosjanom, i jak się dalej okazuje, odbywa się to naszym kosztem! Z taką sytuacją spotyka się coraz więcej rolników – dziś słyszymy o dwóch województwach, ale zapewne jest więcej rozczarowanych producentów. Czy Rosja już samodzielnie nie potrafi wyprodukować swojego sadzeniaka czy już zawsze musi być uzależniona od Zachodu?

 

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl