Groźny wypadek podczas wykopków

Kombajn do zbioru ziemniaków przygniótł kobietę

W ubiegłym tygodniu strażacy z jednostek ochrony przeciwpożarowej (JOP) z terenu powiatu kwidzyńskiego udzielali pomocy rannej kobiecie przygniecionej przez kombajn do ziemniaków.

We wtorek, 9 listopada, w Gardei, kombajn do zbioru ziemniaków przewrócił się na jedną z kobiet przebywających na jego platformie. W wyniku tego wypadku maszyna przygniotła kończynę dolną poszkodowanej osobie.

Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej (JRG) w Kwidzynie, 1 zastęp z OSP Gardeja, 1 zastęp z OSP Rozajny, 1 patrol Policji, 1 zespół ratownictwa medycznego (ZRM) oraz 3 zastępy z JRG Tczew (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego – odwołana po wstępnym rozpoznaniu na miejscu zdarzenia).

Przed przybyciem JOP do miejsca zdarzenia, jego świadkowie podkopali grunt pod poszkodowaną kobietą i uwolnili jej kończynę spod kombajnu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz pomocy w jej transporcie do ZRM.

Źródło i fot.: Komenda Powiatowa PSP w Kwidzynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności