yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKoniec przymrozków na horyzoncie - Warzywnicza prognoza pogody z 19 kwietnia 2020

Koniec przymrozków na horyzoncie – Warzywnicza prognoza pogody z 19 kwietnia 2020

Ostatnie przymrozki spowodowały bardzo duże szkody w sadach i na plantacjach owoców miękkich. Kiedy nastanie koniec przymrozków? Wszystko wskazuje na to, że już niebawem. Do wtorku włącznie przymrozki na wysokości 2 m pojawiać się będą na północy, wschodzie, południu i w centrum- do -4/-1°C. Na zachodzie będzie to odpowiednio -1/+2°C.

Od środy coraz cieplej. Na zachodzie nocami będzie nie mniej niż +3/+6°C na wysokości 2 metrów i 0/+3 stopni przy gruncie. Wschód, północ, centrum i południe na wysokości 2 metrów zanotuje ok -2/0°C w zastoiskach mrozowych, do +1/+3°C na pozostałym obszarze.

Mrozowiska w obniżeniach terenu bardzo się uaktywnią na wschodzie, południu i w centrum kraju, gdzie bezchmurne noce w połączeniu z brakiem wiatru znacząco wpłyną na spływ zimnego powietrza w doliny. Jeszcze cieplejsze noce nastaną od przyszłego weekendu- powyżej 4-9°C.

Dnie oprócz błękitu nieba przynosić będą coraz wyższe temperatury. Na zachodzie w pierwszej połowie tygodnia do 15°C, zaś w czwartek, piątek i sobotę nawet +19/+22°C. Na południu około 14°C do połowy tygodnia i powyżej 18°C pod koniec tygodnia. W centrum, na północy i wschodzie ok. 11-14°C do połowy tygodnia i powyżej 15-18°C w drugiej części tygodnia.

Wyjątkiem mogą być Kujawy, Wielkopolska i północ łódzkiego- tutaj z racji małego zalesienia, suche pola uprawne w połączeniu ze słabym wiatrem w ciągu dnia znacznie bardziej nagrzeją glebę, która w czwartek i piątek może podnieść temperaturę rzędu 21-23 stopni na wysokości 2 metrów. Pamiętajmy, że to ziemia oddaje ciepło po nagrzanym dniu, nie powietrze.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Łukasz Sieligowski

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl