• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNowoczesne technologie w uprawie papryki na spotkaniu w Potworowie

Nowoczesne technologie w uprawie papryki na spotkaniu w Potworowie

Dzisiaj Dwór Polski w Potworowie po raz kolejny wypełnił się po brzegi producentami papryki zainteresowanymi nowymi rozwiązaniami i odmianami polecanymi na nadchodzący sezon 2020. Organizatorami dzisiejszego spotkania są firmy Hazera i HM.Clause, a współorganizatorami – ADOB, Agro Spec, BASF, Grow Concept i Koppert Polska.

Sławomir Mechacki i Doorota Wielgat z firmy HM.Clause zaprezentowali odmiany papryki polecane na nadchodzący sezon. Wśród nich największą uwagę zwrócili na sztandarowe papryki czerwone w typie blok z oferty firmy t.j. powszechna w uprawie Murano F1, Salomon F1 (jedna z najwcześniejszych na rynku w jakości marketowej), Chouca F1 (odmianę charakteryzuje wysoki i wczesny plon) i Muriel F1 (superwczesna, w jakości marketowej).

Dorota Wielgat i Sławomir Mechacki z firmy HM. Clause

Marcin Niedobylski (Agro-Spec) podsumował ostatni sezon paprykowy. Mówił także o szansach i zagrożeniach w branży. Ocenił, że uprawa niektórych odmian w warunkach jakie panowały w tym roku mogła być trudna. 

Marcin Niedobylski, Agro-Spec

Tomasz Domański (Koppert Polska) w produkcji papryki proponował użycie Trianum. Jest to środek, który ułatwia ukorzenianie się roślin, poprawia przyswajanie składników pokarmowych z nawozów, rozkłada metale ciężkie i związki trudno rozpuszczalne, a także poprawia kondycje gleby po zabiegach odkażania (zapewnia lepsze warunku do wzrostu i rozwoju roślin).

Tomasz Domański, Koppert Polska

Anna Roman reprezentująca firmę BASF zaprezentowała producentom papryki innowacyjne rozwiązania proponowane do produkcji tego warzywa. Pierwszym z nich był fungicyd Dagonis zarejestrowany do zwalczania mączniaka prawdziwego w uprawach pod osłonami. Drugim produktem była biodegradowalna folia ściółkująca Ecovio.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
Anna Roman, BASF

Krzysztof Piwowski zaprezentował uczestnikom spotkania program fertygacji i dokarmiania dolistnego papryki produktami z oferty firmy ADOB.

Krzysztof Piwkowski, ADOB

Piotr Słomiany z firmy Grow Concept mówił podczas spotkania o technologii bezglebowej uprawy papryki na podłożu kokosowym. Jest to rozwiązanie, które pozwoli uporać się z olbrzymim problemem chorób powodujących uwiądy roślin papryki, z którymi  borykają się producenci z rejonu. Papryka uprawiana jest w okolicach Potworowa w monokulturze, często przez dziesiątki lat na tych samych stanowiskach. Technologia bezglebowa z każdym mijającym sezonem jest lepiej dopracowana.

Piotr Słomiany , Grow Concept

fot. Monika Korzeniowska


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl