yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościOwoce i warzywa w pomocne w walce z astmą

Owoce i warzywa w pomocne w walce z astmą

Według ostatniego przeglądu opublikowanych badań owoce i warzywa mogą pomóc w zapobieganiu astmie. W przeglądzie stwierdzono, że stosowanie diety roślinnej może złagodzić lub zmniejszyć objawy astmy.

Astma jest przewlekłym stanem zapalnym dróg oddechowych, powodującym świszczący oddech i trudności w oddychaniu. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) oszacowało, że w 2018 r. W Stanach Zjednoczonych astma dotknęła ok 7,7% populacji kraju i zabiła 3441 osób. Narażenie na alergen lub czynnik drażniący, taki jak pyłki lub dym papierosowy, energiczne ćwiczenia i stres emocjonalny wywołują ataki astmy.

Lekarze wyjaśnili, że otyłość jest w przypadku astmy czynnikiem ryzyka. Według badań przeprowadzonych w 2019 r. w Annals of the American Thoracic Society wynika, że osoby z otyłością i astmą mogą zmniejszyć objawy, tracąc na wadze.

Nowa artykule opublikowanym w Nutrition Reviews wykazano, że ​​jedzenie owoców i warzyw może pomóc zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby i zwiększyć kontrolę nad chorobą. W przeglądzie dodano również, że produkty mleczne zwiększają ryzyko astmy i nasilają objawy.

Naukowcy w tym nowym badaniu przeanalizowali związki między astmą a spożywaniem owoców i warzyw, nabiału, jajek i tłuszczów nasyconych.

Jedna z autorów, dr Hana Kahleova z Komitetu Lekarzy ds. Medycyny Odpowiedzialnej, powiedziała: Te przełomowe badania pokazują, że napełnianie naszych talerzy żywnością roślinną – i unikanie produktów mlecznych i innych produktów wysokotłuszczowych – może być potężnym narzędziem do zapobiegania astmie i kontrolowania jej.

za FreshPlaza

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl