Podpaliła gospodarstwo i pozostawiła rodzinę w zagrożeniu…

Pożar gospodarstwa rolnego
fot. KMP Biała Podlaska

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 47-latka podejrzana o podpalenie budynków gospodarczych wraz ze znajdującym się mieniem o łącznej wartości około 300 tysięcy złotych. Kobieta po zdarzeniu uciekła, pozostawiając rodzinę w bezpośrednim zagrożeniu…

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na jednej z posesji w gminie Międzyrzec Podlaski. Z informacji przekazanej dyżurnemu wynikało, że równocześnie palą się tam trzy budynki gospodarcze wypełnione składowanym zbożem i sprzętem rolniczym. Na posesji oraz w bezpośrednim sąsiedztwie znajdowały się zabudowania mieszkalne, w których przebywało wiele osób.

Już pierwsze ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że doszło do podpalenia. Z relacji zawiadamiającego wynikało, że krótko przed pojawieniem się ognia, pokłócił się z byłą żoną, która w złości opuściła dom. Zebrany materiał dowodowy potwierdził, że kobieta może mieć związek ze zdarzeniem. Policjanci wstępnie ustalili, że 47-latka oblała budynki paliwem do kosiarki, podpaliła je i uciekła. Wartość strat została oceniona na kwotę około 300 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali 47-latkę na terenie sąsiedniej miejscowości, gdzie ukryła się u swojego znajomego. Nawet wówczas, nie kryła agresji wobec członków swojej rodziny. Kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Usłyszała zarzut sprowadzenia zdarzenia pożaru, zagrażającego zdrowiu wielu osób lub mieniu w wielkich rozmiarach. Wczoraj Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim przychylił się do wniosku Policji i prokuratury stosując wobec 47-latki najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Biała Podlaska (komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla)

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Krajowa młoda kapusta w marketach

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności