yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościUkraina: ograniczony popyt i niska cena kapusty budzą zaniepokojenie ukraińskich producentów

Ukraina: ograniczony popyt i niska cena kapusty budzą zaniepokojenie ukraińskich producentów

Analitycy raportu z projektu EastFruit informują, że na Ukrainie cena białej kapusty nadal spada. Głównym czynnikiem niekorzystnego trendu cenowego w tym segmencie jest wzrost podaży tego warzywa. Obecnie rynek ukraiński jest zdominowany przez podaż kapusty niespełniającej norm, co również wywiera presję na ceny.

Po koniec ubiegłego tygodnia producenci uzyskiwali cenę białej kapusty w przedziale od 2 do 3,5 UAH/kg (0,07-0,12 USD/kg – to jest 0,27-0,48 zł/kg), czyli średnio o 12% taniej niż na koniec poprzedniego tygodnia roboczego.
Jak zauważają analitycy projektu, w większości gospodarstw nadal trwają aktywne prace zbioru kapusty, w wyniku czego rośnie podaż na rynku. Jednocześnie popyt na to popularne warzywo pozostaje niezwykle niski. Hurtownie i sieci handlowe są gotowe do zakupów wyłącznie małych ilości, ze względu na bardzo ograniczony okres przydatności handlowej, gdyż większość rolników oferuje do sprzedaży kapustę niskiej jakości.

Warto wspomnieć, że w tej chwili kapusta na rynku ukraińskim jest już średnio o 20% tańsza niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jednocześnie sami producenci mówią, że cena za ten produkt będzie spadać do końca zbiorów w tym segmencie.

Źródło: EastFruit

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl