yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościW których gminach warzywniczych spadło najwięcej deszczu?

W których gminach warzywniczych spadło najwięcej deszczu?

Wyczekiwany już od długiego czasu deszcz spadł w wielu regionach Polski. W gminach warzywniczych opady były jednak niewielkie. Tylko w niektórych lokalizacjach deszczomierze wypełniły się w nieco większym stopniu…

Susza nieustannie się nasila, znacząca część kraju zmaga się z upałami, natomiast uprawy narażone są na bezpośrednie oddziaływanie słońca przez wiele godzin. Wszystkie te aspekty negatywnie wpływają na rozwój roślin i jakość uzyskiwanych plonów.

Producenci starają się przeciwdziałać niesprzyjającym warunkom pogodowym, jednak samo nawadnianie upraw często okazuje się niewystarczające. Każdy wyczekuje deszczu. Jednak czy wczorajsze opady jakkolwiek pomogą?

W wielu gminach warzywniczych w całej Polsce, według stacji pogodowych Procam, opady deszczu w ogóle nie wystąpiły. W niektórych przypadkach słupki wprawdzie nieco wzrosły, jednak były to słabe i przelotne opady, które nic nie wnoszą.

Nieco „większą” ilość deszczu odnotowano w gminie Zbrosławice, a konkretnie w Kopienicy, gdzie opady wyniosły 2,2 mm. Idąc dalej… W gminie Jodłownik, która należy do powiatu limanowskiego, zanotowano 4 mm.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W gminie Chmielnik, czyli w powiecie kieleckim, opady były słabsze, ale wystąpiły kilkukrotnie. Łącznie wyniosły one 7,8 mm. Granicę 10 mm przebiła z kolei gmina Sadlinki w powiecie kwidzyńskim, gdzie spadło dokładnie 11 mm deszczu.

Drugie miejsce pod względem ilości opadów zajmuje gmina Jasienica, która leży w powiecie bielskim. Opady wystąpiły kilkukrotnie i łącznie dały 14,6 mm deszczu. Na pierwszym miejscu z wynikiem 14,8 mm znajduje się natomiast gmina Zelów, czyli powiat bełchatowski.

Źródło: Procam

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl