yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKolejna inwestycja koncernu Sumitomo Corporation w biorozwiązania do stosowania w rolnictwie

Kolejna inwestycja koncernu Sumitomo Corporation w biorozwiązania do stosowania w rolnictwie

Koncern Sumitomo Corporation, którego działalność rolnicza jest prowadzona w Europie poprzez spółki Sumi Agro, uzyskał wyłączną globalną licencję na produkcję, rozwój i dystrybucję nowego biorozwiązania od argentyńskiej firmy Annuit.

GLOBALNE WYZWANIA

Wraz ze wzrostem populacji światowej i rozwojem gospodarczym, zapotrzebowanie na żywność rośnie i do 2050 roku przewiduje się, że będzie to około 1,7-krotność poziomu z 2010 roku. Aby zaspokoić rosnące w ogromnym tempie zapotrzebowanie, konieczne jest maksymalne zwiększenie produkcji żywności na ograniczonej powierzchni upraw.

Wykorzystywane w uprawach środki ochrony roślin i nawozy chronią rośliny przed chorobami i szkodnikami oraz wspomagają ich wzrost. W ostatnich latach, wraz ze wzrostem zainteresowania zrównoważonym rolnictwem i ochroną środowiska dynamicznie rośnie zainteresowanie rolników biorozwiązaniami, które wykorzystują biologiczne składniki aktywne mające minimalny wpływ na środowisko. Przewiduje się, że światowy rynek biopreparatów znacząco wzrośnie i do 2030 roku stanowić będzie od 20 do 25% całkowitego rynku środków ochrony roślin.

 NOWY BIOPREPARAT

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Nabyty od Annuit produkt, zawiera substancję czynną pochodzenia grzybowego. Wspiera rośliny w walce z chorobami i szkodnikami, przyczyniając się do zwiększenia plonów. Chociaż biopreparaty były dotychczas stosowane głównie do warzyw i owoców, w planach jest stosowanie wspomnianego rozwiązania w produkcji zbóż i roślin strączkowych, takich jak pszenica i soja. Sumitomo Corporation rozpocznie produkcję i sprzedaż produktu około kwietnia 2023 roku, aby promować jego szerokie zastosowanie w Ameryce Łacińskiej i dalej na całym świecie, poprzez kanały sprzedaży Sumi Agro oraz Sumit Agro, spółek grupy Sumitomo Corporation.

SUMITOMO CORPORATION – agrotechnika przyszłości

Sumitomo Corporation jest zaangażowana w działalność w branży agrochemicznej od ponad 40 lat, zaczynając od lat 70-tych. W związku z biopatentami, w 2017 roku firma zainwestowała w hiszpańskiego producenta biologicznych rozwiązań o nazwie Futureco, a w 2020 roku zdobyła również wyłączne prawa do rozwoju i dystrybucji nowego biopatentu od meksykańskiego producenta agrochemikaliów o nazwie Quimica Agronomica de Mexico.
W tym samym czasie firma pracowała nad ustanowieniem szerokiej podstawy biznesowej obejmującej operacje handlu hurtowego agrochemikaliów i materiałów rolniczych Summit Agro w 37 krajach oraz bezpośrednią sprzedaż materiałów rolniczych do rolników. Sumitomo Corporation uważa połączenie tej podstawy biznesowej z nowymi technologiami za jedno ze swoich zadań w obszarze agrochemii.

W swoim planie zarządzania średnioterminowego “SHIFT 2023” Sumitomo Corporation wymienia rolnictwo jako jeden z filarów swojej strategii rozwoju. Firma planuje zwiększyć ilość i rodzaje biologicznych rozwiązań, mając na celu prowadzenie wspólnych badań i rozwoju z różnymi partnerami. Poprzez rozszerzenie sprzedaży za pośrednictwem swoich globalnych sieci, do 2030 roku firma ma na celu zwiększenie udziału biologicznych środków ochrony roślin do 20-25% wartości całkowitej sprzedaży Sumi Agro / Summit Agro.Grupa Sumitomo Corporation będzie kontynuować swój wkład w rozwiązanie problemów żywnościowych na świecie, dostarczając nowych rozwiązań odpowiadających zróżnicowanym wymaganiom współczesnego rolnictwa, przyczyniającym się do poprawy jego wydajności i efektywności a także potrzebom bezpieczeństwa żywności.

Informacja prasowa

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl