Kalafior, kapusta – postaw na niezawodne odmiany. AGROTECH 2023 [VIDEO]

Podczas targów Agrotech Kielce na stoisku firmy Syngenta producenci warzyw mogli zapoznać się z najnowszą ofertą odmian m.in. kapusty, kalafiora, brokułu. Niezawodne, stabilne w plonowaniu, odporne na choroby – to najważniejsze cechy odmianowe gatunków, o których wspomina Rafał Żmuda. 

Wśród odmian kapusty do najdłuższego przechowywania warto zwrócić uwagę na odmianę Kepler F1 – informuje Rafał Żmuda (Syngenta) i jak dodaje: W ostatnich latach wzrasta problem kiły kapuścianej na wielu polach w Polsce. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom producentów kapusty, kalafiora, brokułu firma Syngenta oferuje odmiany z odpornością na tą groźną chorobę. Z asortymentu kapusty kiłoodpornej polecamy takie odmiany jak:  Kleozil F1, Kilaplon F1, Kilaprince F1, Kilabaron F1. Wśród asortymentu kalafiora na uwagę zasługuje taka odmiana jak Almagro F1, uniwersalna i niezawodna do uprawy od wiosny do jesieni.

Więcej informacji w materiale wideo:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności