yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościDopłaty do materiału siewnego. Nowy termin składania wniosków

Dopłaty do materiału siewnego. Nowy termin składania wniosków

Termin składania wniosków o przyznanie dopłaty do materiału siewnego w ramach pomocy de minimis został wydłużony. Pierwotnie nabór, który rozpoczął się 25 maja miał się zakończyć 26 czerwca (25 czerwca wypadała niedziela). Do kiedy obecnie można ubiegać się o wsparcie?

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 26 czerwca 2023 r. podpisał rozporządzenie w sprawie terminów składania wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany lub ekologicznego materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany oraz terminu i sposobu wypłaty tej dopłaty, które zastąpiło dotychczas obowiązujące rozporządzenie w tej sprawie.

Obecnie, jak czytamy w rozporządzeniu, wniosek o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany lub wytworzonego w ramach produkcji ekologicznej materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany składa się w terminie od dnia 25 maja do dnia 10 lipca danego roku kalendarzowego.

Dopłatę, o której mowa powyżej, wypłaca się w terminie 30 dni od dnia wydania decyzji o przyznaniu dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany lub ekologicznego materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany, na rachunek bankowy producenta rolnego wskazany we wniosku o przyznanie tej dopłaty.

Wnioski można złożyć bezpośrednio w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwym ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego, nadać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub wysłać przez platformę ePUAP lub korzystając z usługi mObywatel na stronie gov.pl.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

O dofinansowanie mogą ubiegać się rolnicy, którzy znajdują się w ewidencji producentów lub gospodarstw. Środki przyznawane są do powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych następującymi gatunkami roślin uprawnych:

  • zboża: jęczmień, owies (nagi, szorstki, zwyczajny), pszenica (twarda, zwyczajna, orkisz), pszenżyto, żyto;
  • rośliny strączkowe: bobik, groch siewny (odmiany roślin rolniczych), łubin (biały, wąskolistny, żółty), soja, wyka siewna;
  • ziemniak.

Dopłatami nie są objęte uprawy przeznaczone na przedplon lub poplon. W zeszłym roku rolnicy złożyli ok. 65 tys. wniosków o dopłaty do materiału siewnego. W tym roku o takie wsparcie ubiega się na razie 40,6 tys. rolników.

Źródło: MRiRW / dziennikustaw.gov.pl / ARiMR

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl