yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościRolnicy muszą mieć się na baczności. Inspekcja przypomina o kontrolach

Rolnicy muszą mieć się na baczności. Inspekcja przypomina o kontrolach

Krajowe warzywa i owoce są skrupulatnie kontrolowane. Przypominała dziś o tym Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Producenci, którzy nie przestrzegają zasad, muszą liczyć się z karami finansowymi i innymi nieprzyjemnościami. 

Skrupulatne kontrole na terenie całej Polski

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa co roku kontroluje prawidłowość stosowania środków ochrony roślin przez producentów rolnych. Każdego roku na terenie kraju pobieranych jest do badań około 4000 prób.

Kto prowadzi badania?

Badania laboratoryjne prowadzone są przez Centralne Laboratorium Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Toruniu, Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu oraz Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Inspekcja szuka nieprawidłowości

Dzięki badaniom, jak informuje PIORiN, możliwe jest wykrycie środków ochrony roślin niedopuszczonych do stosowania w danej uprawie, w tym niedopuszczonych do stosowania na terenie Unii Europejskiej lub stwierdzenie przekroczenia najwyższego dopuszczalnego poziomu (NDP) pozostałości środków ochrony roślin.

Kary finansowe i inne nieprzyjemności

– Działania podejmowane przez PIORiN przyczyniają się do zapewnienia bezpieczeństwa produkowanych w Polsce owoców i warzyw – zaznacza PIORiN. Producenci nieprzestrzegający zasad muszą liczyć się z karami finansowymi oraz przekazaniem informacji o nieprawidłowościach do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: PIORiN

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl