Trwa wypłata zaliczek za 2023 rok. Środki trafiły na konta ponad połowy rolników

Kombajnowy zbiór ziemniaków

Do końca listopada potrwa wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i obszarowych w ramach kampanii 2023. Z początkiem grudnia rozpocznie się z kolei realizacja płatności końcowych. Ile piniędzy dotychczas otrzmali rolnicy? 

16 października 2023 r. rozpoczęła się realizacja zaliczek w ramach tegorocznej kampanii dopłat bezpośrednich i obszarowych. Na razie wypłacono 3 mld zł. Z tej kwoty 2,6 mld zł to zaliczki w ramach płatności bezpośrednich i trafiły one do 700 tys. rolników. Z kolei 430 mln zł trafiło do ponad 373 tys. gospodarzy w ramach zaliczek z tytułu ONW.

– Zaliczki są wypłacane sukcesywnie. Ich realizacja zakończy się 30 listopada. Natomiast 1 grudnia rozpocznie się realizacja płatności końcowych. Środki trafiają wyłącznie na konta bankowe zgłoszone we wpisie do ewidencji producentów. Bardzo ważne jest zatem, by numery rachunków były aktualne – zaznacza ARiMR w komunikacie.

W tegorocznej kampanii rolnicy złożyli 1,24 mln wniosków o dopłaty bezpośrednie, a pula środków na ich realizację wynosi blisko 17 mld zł. Zaliczki będą wypłacane na poczet płatności bezpośrednich – w tym płatności dla małych gospodarstw i przejściowego wsparcia krajowego (w wysokości 70 proc.) oraz na poczet płatności ONW (85 proc.). Zaliczki otrzymają gospodarze spełniający warunki kwalifikowalności, także Ci wytypowani do kontroli na miejscu.

Źródło: ARiMR

Related Posts

  1. Skrzynka z kalafiorami
  2. Wypadek z udziałem ciągnika rolniczego
  3. Susza
  4. Róże brokuła
  5. Nielegalne środki ochrony roślin

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności