yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZawirowania w Sejmie. Czy dopłaty dla rolników są zagrożone?

Zawirowania w Sejmie. Czy dopłaty dla rolników są zagrożone?

W ostatnim czasie w Sejmie miały miejsce niemałe zawirowania, które w dość znaczący sposób mogły odbić się na krajowych rolnikach. Za sprawą jednej poprawki z budżetu zniknęło bowiem aż 6,5 mld zł. Kwota ta miała być przeznaczona na dopłaty dla rolników. Czy jednak jest się czym martwić? 

– Wczoraj senatorowie opozycji zabrali jedną poprawką 6,5 mld zł polskiemu rolnikowi. To skandal i hipokryzja! Ci, którzy teraz najgłośniej krzyczą, okradają polską wieś – mówił Robert Telus podczas dzisiejszego wystąpienia w Sejmie. – Nie ma zgody na działania Platformy Obywatelskiej, która chce odebrać 6,5 mld zł polskim rolnikom. Nie ma zgody na wbijanie noża w plecy polskiej wsi – mogliśmy usłyszeć od ministra dzień wcześniej.

Tak więc… Wystarczyło wprowadzenie jednej poprawki, natomiast środki obiecane rolnikom wyparowały. Powiedzmy sobie to wprost, przedstawiona sytuacja pokazuje nam, że nie możemy być w obecnych czasach pewni czegokolwiek. “Widzimisię” osób u władzy może być dla nas katastrofą. Szczęśliwie, owa katastrofa tym razem nie nastąpi. Minister Robert Telus wystąpił bowiem w Sejmie i wymusił ponowne zwołanie Komisji Budżetu.

– Chciałbym poinformować, że w związku z moim dzisiejszym wystąpieniem w Sejmie, zwołano ponownie Komisję Budżetu i wycofano poprawkę, która miała zabrać środki pomocy dla rolników. Dobro rolników jest najważniejsze. Ważniejsze niż polityczne podziały – poinformował Robert Telus. – Presja ma sens!  Dzisiaj, w związku z wystąpieniem ministra zwołano ponownie Komisję Budżetu. Poprawka, która miała zabrać 6,5 mld zł pomocy dla rolników, zostanie wycofana – dodało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Warto w tym wszystkim dodać jednak kilka słów… Wielu rolników już nie od dziś wskazuje, że wsparcie sektora nie powinno opierać się tylko na dopłatach. Ich zdaniem problemy należy rozwiązać prawnie i tylko to zagwarantuje pewną przyszłość polskich gospodarstw. Widząc zaistniałą sytuację, mianowicie groźbę pozbawienia rolników dopłat, trudno się z tym nie zgodzić. – Potrzebujemy normalnej gospodarski rolnej – mówią rolnicy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Czy jednak możemy na takową liczyć?

Źródło: Twitter MRiRW / Robert Telus

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl