yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPrzed nami upały

Przed nami upały

Za nami kilka dni z temperaturami na poziomie 28-32 stopni na wschodzie, południu, północy i centrum kraju oraz 30-33 stopni na zachodzie. Od dzisiejszego wieczoru do Polski napłynie powietrze zwrotnikowe przez co będzie jeszcze cieplej.

Zanim nastanie duży upał dziś w pasie od Olsztyna, Kętrzyna po Warszawę, Radom, Kozienice, Kielce, Kraków pojawią się burze, które lokalnie mogą być gwałtowne z gradem do 2-3 cm, ulewami do 10-30 mm oraz silniejszym wiatrem do 55 km/godz. Na zachodzie po przejściu frontu pogodnie i sucho zaś na wschód front dziś nie dotrze. Będzie gorąco, ale znośnie. Na termometrach od 25 stopni na zachodzie kraju do 29-32 stopni na południu, wschodzie i w centrum.

Niebezpieczny upał dotrze do nas dopiero od środy. W tym dniu na wschodzie i południu temperatura podskoczy do 34-35 stopni przy słonecznej pogodzie. Na pozostałym obszarze odnotujemy od 29 stopni do 32 stopni. Noc z środy na czwartek nie przyniesie nam wytchnienia – około 3:00 nad ranem zobaczymy na termometrach od 20 do 24 stopni – najcieplej na południu kraju.
 
Po ciepłej nocy w czwartek w ciągu dnia od 31 do 34 stopni na zachodzie i północy oraz nawet 34-36 stopni na południu i w centrum kraju. Podobne temperatury czekają nas w piątek, ale w tym dniu dołączą burze, które pojawią się głównie na zachodzie i północy Polski.
 
Chłodniejsze, ale nadal ciepłe dni czekają nas od weekendu.
 
 
 
 
 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl