yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny papryki na rynku w Broniszach. Import stał się jeszcze tańszy......

Aktualne ceny papryki na rynku w Broniszach. Import stał się jeszcze tańszy… [10.07.2023]

Wyprzedaż papryki importowanej z Holandii wciąż trwa, natomiast ceny produktu stały się jeszcze niższe. Jak w tej sytuacji radzą sobie krajowi producenci? 

Na rynku w Broniszach pojawiają się coraz większe ilości krajowej papryki kolorowej. Import hamuje jednak możliwości lokalnych rolników. Warzywo sprzedawane w hurcie osiąga ceny rzędu 7,00 zł za kilogram. Na placu stawki zamykają się z kolei w przedziale 7,00-10,00 zł za kilogram. Wspomniany, wyższy pułap tyczy się najczęściej sprzedaży detalicznej, gdzie odbiorcy szukają towaru wysokiej jakości, który ułożony jest w kartonach.

Sytuacja w przypadku polskiej papryki zielonej na ten moment pozostaje niezmienna. Tak jak uprzednio, producenci mogą oczekiwać stawek kształtujących się na poziomie 5,00-6,00 zł za kilogram. Niższy pułap tyczy się sprzedaży w hurcie, natomiast wyższy jest możliwy do uzyskania przy sprzedaży detalicznej. Podobnie, jak w przypadku papryki kolorowej, wymaga się tutaj od producentów towaru ułożonego w kartonach, prezentującego wysoką jakość.

Jak natomiast sprawy mają się w przypadku importu? Importowana papryka, jak doskonale wiemy, sprowadzana jest z Holandii. W aktualnym sezonie jej ceny są niestety wyjątkowo niskie, a to wpływa na sytuację krajowych producentów. Obecnie wciąż trwa wyprzedaż towaru. Najczęściej spotykane stawki za paprykę importowaną przedstawiają się na poziomie 30,00 zł za 5 kilogramów, co w przeliczeniu na kilogram daje nam 6,00 zł. Tyczy się to ilości hurtowych.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl