yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościAktualne ceny ziemniaków. Którzy rolnicy zarabiają więcej?

Aktualne ceny ziemniaków. Którzy rolnicy zarabiają więcej? [20.12.2023]

Najbardziej pożądana pozostaje Irga i to za nią rolnicy mogą otrzymać najwięcej. Ceny krajowych ziemniaków stoją jednak w miejscu. Import z kolei drożeje. 

Najbardziej pożądaną i zarazem cenioną odmianą ziemniaków na rynku w Broniszach jest polska Irga. W tym przypadku rolnicy mogą spodziewać się cen na poziomie 30,00-32,00 zł za 15 kilogramowy worek, co w przeliczeniu oznacza 2,00-2,13 zł za kilogram.

Tak wysokie stawki nie są jednak osiągalne dla wszystkich rolników. Producenci, którzy oferują pozostałe odmiany, niestety zarabiają mniej. W sprzedaży detalicznej “na Warszawę” można spodziewać się cen rzędu 25,00 zł za worek, czyli 1,66 zł za kilogram.

Większe ilości wiążą się z jeszcze niższymi cenami. W hurcie paletowym krajowe ziemniaki sprzedaje się bowiem w cenie 20,00-22,00 zł za 15 kilogramowy worek. W przeliczeniu na kilogram daje nam to 1,33-1,46 zł. Sytuacja nie zmienia się od długich tygodni.

Nieco inaczej sprawy mają się, jeśli chodzi o importowane ziemniaki. Towar sprowadzany z Holandii pod koniec listopada kosztował bowiem 25,00-26,00 zł za worek. W pierwszym tygodniu grudnia jego cena wzrosła do 27,00-28,00 zł za 15 kilogramów. Obecnie natomiast tamtejsze ziemniaki trafiają do sprzedaży za 30,00 zł, czyli 2,00 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Towar z Belgii również zauważalny jest na rynku. Cena w tym przypadku kształtuje się na poziomie 25,00 zł za worek. Młode ziemniaki z Cypru kosztują z kolei 4,50 zł za kilogram.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl