yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKapusta pekińska nie przestaje drożeć. Jakie są aktualne ceny w hurcie i...

Kapusta pekińska nie przestaje drożeć. Jakie są aktualne ceny w hurcie i detalu? [08.01.2024]

Ceny kapusty pekińskiej skoczyły kolejny raz w przeciągu zaledwie kilku tygodni. Zarówno w hurcie, jak i w detalu. Jakich cen aktualnie spodziewać się na rynku? 

Aktualne ceny kapusty pekińskiej na Broniszach

Wraz z początkiem tygodnia ceny kapusty pekińskiej po raz kolejny skoczyły. Aktualnie krajowi rolnicy mogą spodziewać się stawek na poziomie 5,00 zł za kilogram. Tyczy się to sprzedaży hurtowej. Należy jednak pamiętać, że wskazana cena odnosi się tylko do towaru najwyższej jakości. Liście muszą zachowywać w tym przypadku intensywnie zieloną barwę.

W sprzedaży detalicznej, a szczególnie w handlu z warszawskimi kupcami, stawki są nieco wyższe. W dniu dzisiejszym ceny na rynku hurtowym w Broniszach dochodziły do 5,50 zł za kilogram. Pułap ten tyczył się kapusty pekińskiej pakowanej w kartony po 8 sztuk.

Stawki rosną z tygodnia na tydzień

Warto zauważyć, że ceny zaczęły rosnąć już przed Bożym Narodzeniem. Wówczas stawki skoczyły do 3,20-3,30 zł za kilogram w przypadku towaru najwyższej jakości. Nie brakowało jednak ofert rzędu 2,40 zł za kilogram za nieco bardziej “bladą” kapustę. Tydzień później ceny zwiększyły się do 4,00 zł, a na początku stycznia do 4,50 zł za kilogram.

Ceny znacząco wyższe względem 2022 i 2023 roku

Optymizmem napawa również fakt, że aktualne ceny kapusty pekińskiej pozostają znacznie wyższe niż w 2022 i 2023 roku. W ramach porównania, 12 stycznia 2022 roku przeciętne ceny warzywa na Broniszach oscylowały na poziomie 2,25 zł za kilogram. W minionym sezonie producenci mogli spodziewać się natomiast stawek rzędu 3,50 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl