yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKrajowa botwina już na rynku

Krajowa botwina już na rynku [12.04.2023]

W ostatnich dniach marca, wśród ofert na rynku w Broniszach, pojawiła się kolejna nowalijka od polskich producentów. Wprawdzie jej ilość jest póki co znikoma, niemniej… Warto przyjrzeć się jej aktualnym notowaniom cenowym.

Wraz z krajową rzodkiewką na rynku pojawiła się również polska botwinka. Miało to miejsce w ostatnich dniach marca. Wprawdzie jej podaż jest na ten moment nadal niewielka.

Okres Świąt Wielkanocnych przyniósł zmianę warunków pogodowych, które dotychczas pozostawały dość niekorzystne w kontekście produkcji. Możemy więc spodziewać się, że ciepłe i słoneczne dni znajdą niebawem odzwierciedlenie we wzrośnie podaży.

Jakich stawek mogą oczekiwać producenci oferujący botwinkę? Na ten moment ceny pozostają na niezmiennym poziomie. Oscylują w przedziale 4,00-5,00 zł za pęczek, w zależności od wielkości zgrubienia.

W ramach porównania, w dniu 12 kwietnia 2022 roku producenci mogli spodziewać się stawek rzędu 3,50-4,00 zł za pęczek. Cofając się w przeszłość jeszcze bardziej, czyli do dnia 12 kwietnia 2021 roku, notowano ceny na poziomie 4,00-4,75 zł za pęczek.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl