yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościKrajowa sałata wciąż dostępna na Broniszach. Import wychyla się zza rogu

Krajowa sałata wciąż dostępna na Broniszach. Import wychyla się zza rogu [16.11.2023]

Na rynku w Broniszach rolnicy wciąż oferują polską sałatę, która cechuje się wyjątkowo wysoką jakością. Ilość krajowego warzywa jest jednak stosunkowo niska. Zarazem, wśród ofert pojawia się coraz więcej towaru z zagranicy. 

Sezon na krajową sałatę kieruje się ku końcowi. Koszty produkcji, a w szczególności dogrzewania i doświetlania upraw, okazują się bowiem bardzo wysokie. Ilość polskiego warzywa na rynku w Broniszach jest coraz niższa. Zarazem, wśród ofert pojawia się coraz większa ilość towaru z zagranicy. W tym wypadku jest to sałata z Belgii i z Włoch.

Wpierw skupmy się jednak na krajowej sałacie, która wyróżnia się wyjątkowo wysoką jakością. Na rynku produkt oferuje jeszcze kilku producentów, którzy swoją sprzedaż prowadzą w halach. Jak natomiast przedstawiają się ceny warzywa? Aktualnie polscy producenci mogą spodziewać się stawek na poziomie do 30,00 zł za 6 sztuk, czyli 5,00 zł za sztukę. Wyższa względem importu cena wynika ze wspomnianej jakości.

Jak natomiast przedstawiają się aktualne ceny importowanej sałaty? W tym przypadku ceny oscylują na poziomie 40,00-55,00 zł za 12 sztuk, czyli 3,33-4,58 zł za sztukę. Wyższy przedział cenowy dotyczy importu z Belgii. Tamtejszy towar wyróżnia się wysoką jakością. Niższy przedział cenowy odnosi się natomiast do sałaty z Włoch, której jakość jest różna.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl