yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNie będzie już protestów na granicy z Ukrainą. Wszyscy rolnicy ruszą na...

Nie będzie już protestów na granicy z Ukrainą. Wszyscy rolnicy ruszą na Warszawę. Kiedy i dlaczego?

Protesty na przejściach granicznych, niektórych odcinkach dróg i torów kolejowych nie będą już możliwe. Miejsca te zostaną wpisane na listę infrastruktury krytycznej. Rolnicy zmienili z tego względu taktykę. Niebawem wyruszą zablokować stolicę.

Członkowie Krajowej Rady Izb Rolniczych w godzinach przedpołudniowych, wspólnie z rolnikami ze Słowackiej Izby Rolno-Spożywczej, uczestniczyli dziś w proteście na granicy polsko-słowackiej. Zarówno strona polska, jak i słowacka przedstawiła wspólne postulaty dotyczące konieczności podjęcia pilnych działań interwencyjnych w rolnictwie krajowym i europejskim. W międzyczasie Premier Donald Tusk przedstawił planowane działania, które uniemożliwią rolnikom dalsze protesty. Przejścia graniczne z Ukrainą, niektóre odcinki dróg i torów kolejowych zostaną bowiem wpisane na listę infrastruktury krytycznej.

Protest rolników w Warszawie

Lista miała zostać zaktualizowana w przeciągu najbliższych godzin. Co teraz zrobią producenci? – W związku z informacją po wystąpieniu Premiera Donalda Tuska w dniu 22 lutego 2024 roku odnośnie objęcia infrastrukturą krytyczną przejść granicznych wraz z drogami dojazdowymi i torami kolejowymi, a także dynamiczną sytuacją na granicy polsko-ukraińskiej, KRIR na dzisiejszym posiedzeniu opowiedziała się za zmianą strategii protestacyjnej rolników – czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez KRIR.

Zmiana strategii protestacyjnej rolników polegać będzie na zmianie lokalizacji wszelkich działań. Dotychczas rolnicy blokowali przejścia graniczne z Ukrainą. Teraz, gdy nie będzie to już możliwe, wyruszą do Warszawy. – Drodzy rolnicy spotkamy się w Warszawie na proteście w dniu 27 lutego 2024 roku pod Flagą Biało Czerwoną – informuje KRiR

Kolejne komunikaty będą wydawane na bieżąco – stosownie do rozwoju sytuacji.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: KRIR

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl