Rosną ceny kapusty czerwonej

W ostatnim tygodniu obserwuje się wzrost ceny kapusty czerwonej wysokiej jakości. Zapasy w wielu gospodarstwach dobiegają końca, a import warzywa z Europy Zachodniej jest niewielki.

Obecnie ceny kapusty czerwonej w dużym hurcie oscylują na poziomie 2,0-2,6 zł/kg. Ten wzrost cenowy widoczny jest od tygodnia. Chyba nikt się tego nie spodziewał, ponieważ do połowy stycznia ceny kapusty utrzymywały się w przedziale 1,2-1,4 zł/kg. Przeciętnie ceny są wyższe od zeszłorocznych aż o 21 procent, ale rok temu kapusta czerwona też była relatywnie droga. Z kolei patrząc na rok 2021 to wzrost cen jest o blisko 171 procent!

Źródło: Fresh-market

Jak długo utrzyma się wzrost cen kapusty czerwonej? Trudno przewidzieć. Zapasy dobrej jakościowo kapusty powoli się kończą, a popyt jest coraz większy. Można domniemywać, że zwyżka cen kapusty czerwonej jest prawie pewna w dłuższej perspektywie.

źródło: Fresh-market

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Powódź w gospodarstwach rolnych

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności