yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSankcje wobec Turcji zniesione, ale bez pomidorów

Sankcje wobec Turcji zniesione, ale bez pomidorów

Agencja Interfax zrelacjonowała wyniki rosyjsko-tureckiego spotkania na szczycie w Soczi 3 maja. Głowy obu państw doszły do porozumienia w sprawie wzajemnych sankcji gospodarczych. Ich kraje wycofają się z nich. Będzie jednak wyjątek. Rosja pozostanie zamknięta dla tureckich pomidorów.

Prezydent W. Putin odpowiadał po spotkaniu dziennikarzom: – Spytaliście, kiedy można będzie ograniczenia, jakie wprowadzono jakiś czas temu zdjąć: o tym możemy powiedzieć już dziś. Porozumieliśmy się co do kompleksowego rozwiązania wszystkich tych problemów związanych z ograniczeniami. By nie zostawić żadnych wątpliwości prezydent Federacji Rosyjskiej dodał: -Uważamy, że wszelkie ograniczenia rozrywają ekonomikę, w ostatecznym rezultacie szkodzą naszym producentom.
 
Jednak te uniwersalne prawdy, za którymi opowiada się rosyjska administracja,  nie dotyczą tureckich pomidorów. W. Putin poprosił o zrozumienie: – po tragicznych wydarzeniach, jakie leżały u podłoża sankcji życie nie stało w miejscu – nasi producenci wiele zainwestowali w produkcję pomidorów, co w naszych warunkach klimatycznych wymaga długiego cyklu inwestycyjnego. Dlatego ten rodzaj produkcji pozostanie pod sankcjami. Jednak, ponieważ Rosja w niektórych miesiącach roku pomidory importuje „tureccy partnerzy i przyjaciele” nie powinni być w tym imporcie dyskryminowani.
 
za: Interfax
pg

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl