yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSezon dobiega ku końcowi. Kontrole w gospodarstwach nie ustają

Sezon dobiega ku końcowi. Kontrole w gospodarstwach nie ustają

Sezon zbliża się ku końcowi. Niemniej, należy pamiętać o kontrolach, które nieustannie prowadzą pracownicy Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Sprawdzane są przede wszystkim normy pozostałości. 

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa prowadzi nadzór nad produkcją roślinną mający na celu zapewnienie bezpiecznej i zdrowej żywności, bez chorób, szkodników oraz pestycydów. Ponadto inspektorzy stoją na straży bezpieczeństwa fitosanitarnego zapobiegając rozprzestrzenianie się szkodników i chorób kwarantannowych.

– Osiągnięcie maksymalnych plonów o wysokiej jakości jest bardzo trudne do uzyskania bez stosowania chemicznej ochrony roślin, które jednocześnie stwarzają duże zagrożenia związane z pestycydami. Bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin jest obowiązkiem profesjonalnego użytkownika wynikającym z przepisów prawa – informuje PIORiN.

W celu sprawdzenia czy produkty roślinne były chronione środkami ochrony roślin niedozwolonymi na daną uprawę bądź w sposób niezgodny z etykietą, stwarzając przez to zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka, pracownicy PIORiN w swoich działaniach kontrolnych pobierają próby do badania na pozostałości środków ochrony roślin. Do badań pobierane są rośliny z różnych grup uprawowych, znajdujących się w różnej fazie:

  • przed zbiorem (przed osiągnięciem lub po osiągnięciu dojrzałości zbiorczej) lub,
  • po zbiorach (z miejsc składowania lub przechowywania).

Źródło: PIORiN

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl