yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSpołeczna kontrola produktów rolnych z Ukrainy. Niebawem rozpocznie się akcja

Społeczna kontrola produktów rolnych z Ukrainy. Niebawem rozpocznie się akcja

Importowane z Ukrainy produkty rolne mają być kontrolowane przez przedstawicieli izb rolniczych. – Każda izba, w ustalonej kolejności, będzie wysyłać grupę autokarową na granicę – czytamy w komunikacie.

Kontrola produktów z Ukrainy

– Krajowa Rada Izb Rolniczych na swoim najbliższym posiedzeniu w dniu 22 lutego 2024 roku podejmie decyzję o zorganizowaniu akcji, polegającej na społecznej kontroli produktów rolniczych przywożonych z Ukrainy – dowiadujemy się w komunikacie.

Akcja ma być przeprowadzana przez izby z całego kraju. – Działania te będą przeprowadzać przemiennie przedstawiciele izb rolniczych z całego kraju. Jest to odpowiedź na oczekiwania rolników. Każda izba, w ustalonej kolejności, będzie wysyłać grupę autokarową na granicę. Szczegółowe informacje przekażemy po posiedzeniu KRIR – czytamy w komunikacie.

Protest rolników na granicy z Ukrainą

Służby informują wprawdzie o wzmożonych kontrolach, a efekty tego są już widoczne, ale… Sami rolnicy zdążyli ujawnić w ostatnich dniach niejeden proceder, który miał miejsce na granicy z Ukrainą. Warto jednak zauważyć, o czym przypominano rolnikom, że kontrole wykonywane bez udziału służb są niezgodne z prawem. Obecność izb rolniczych z pewnością byłaby bardzo korzystna dla producentów, którzy dość często pozostają na granicy wiele dni. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że jest to dość wyczerpujące…

W ramach przypomnienia, rolnicy rozpoczęli protest na granicy z Ukrainą w dniu 9 lutego i będzie on kontynuowany do dnia 10 marca. Producenci starają się zaznajomić wszystkich z sytuacją, która ma tam miejsce. Jutro, a konkretnie 20 lutego, na granicę wybierają się rolnicy z całej Polski. Wsparcie protestujących jest obecnie szczególnie istotne.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl