yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościTo koniec zakładów Kampol-Fruit. Kiedy oszukani rolnicy dostaną swoje pieniądze?

To koniec zakładów Kampol-Fruit. Kiedy oszukani rolnicy dostaną swoje pieniądze?

To już koniec dużych zakładów przetwórczych w Polsce. Sąd ogłosił bowiem upadłość spółki Kampol-Fruit. Co stanie się z oszukanymi rolnikami, którzy wciąż czekają na swoje pieniądze?

Upadłość Kampol-Fruit

We wtorek 09.04.2024 Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku odrzucił wniosek o restrukturyzację i ogłosił upadłość spółki Kampol-Fruit. Co to oznacza dla rolników? Batalia trwała od bardzo długiego czasu. Ogłoszenie upadłości napawa natomiast producentów optymizmem, gdyż jest to szansa na odzyskanie pieniędzy.

W nadchodzących miesiącach majątek spółki Kampol-Fruit będzie sukcesywnie sprzedawany. Pozyskane pieniądze będą oczywiście przekazywane producentom, których wcześniej oszukano. Proces ten może okazać się jednak powolny, co martwi poszkodowanych. Syndyk masy upadłości może wpierw spróbować sprzedać w pełni wyposażone i gotowe do produkcji zakłady, a to wydłuży czas oczekiwania na pieniądze.

Batalia z Kampol-Fruit

Warto przypomnieć, czego wspominani producenci owoców i warzyw musieli doświadczyć. Kampol-Fruit to firma, która przetwarzała owoce i warzywa. Zrobiło się o niej głośno pod koniec 2022 roku. Na czym polegał problem? Firma zaczęła popadać w znaczące długi, a dostawcy owoców i warzyw od wielu miesięcy nie otrzymywali należnej im zapłaty.

Nic z pewnością nie zrekompensuje nerwów i stresu związanego z zaistniałą sytuacją. Poszkodowani zostali zmuszeni do działania. Organizowali strajki i niejednokrotnie musieli prosić o pomoc. Co istotne, długi w przypadku niektórych dostawców owoców i warzyw przekraczały kwotę miliona złotych.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl