Ukraina: krajowy rynek warzyw szklarniowych nie wyczerpał jeszcze swojego potencjału

Szklarnie w Rosji

Na tle dobrze rozwiniętego rynku warzywniczego na Ukrainie, największy potencjał wzrostu ma produkcja warzyw szklarniowych. 

Uprawa warzyw polowych ma dość ugruntowaną pozycję na rynku i w tym segmencie nie przewiduje się znaczącego wzrostu produkcji. Jak informuje Stanislav Ovcharyk, szef sprzedaży Riik Tsvaan Ukrainaspodziewamy się dużego rozwoju w segmencie warzyw szklarniowych. Potencjalni inwestorzy będą inwestować w nowoczesne obiekty uprawowe, gdy tylko sytuacja gospodarcza i polityczna będzie stabilna i klarowna. Krajowy rynek warzyw szklarniowych na Ukrainie nie wyczerpał jeszcze swojego potencjału, istnieją perspektywy eksportu w szczególności do Polski i krajów bałtyckich. Mamy pewne zalety w warunkach klimatycznych i dość wysoki poziom technologów. Zdaniem szefa działu sprzedaży Rijk Tswaan Ukraina, w tym roku nie będzie znaczących wahań w obszarze warzyw szklarniowych.

Za: AgroTimes

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności