yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSpadnie bardzo dużo deszczu. Które regiony Polski mogą spodziewać się opadów?

Spadnie bardzo dużo deszczu. Które regiony Polski mogą spodziewać się opadów?

Rekordowo ciepłe powietrze znad południowej Europy oddziela potężny front burzowy znajdujący się na południe od Polski. W najbliższych dniach padać ma głównie na południu i południowym wschodzie Polski.

W pasie od Ukrainy po Mołdawię, Rumunię, Węgry, Słowację, Czechy, Niemcy, Słowenię, północne Włochy znajduje się front oddzielający powietrze o temperaturze 40-50 stopni na południu Europy od zimnego w Skandynawii na poziomie 10-16 stopni. Tworzą się tam burze, które sieją ogromne zniszczenia.

Polskę południową w najbliższych dniach zahaczą te burze z południa, ale będą dość spokojne. Spadnie bardzo dużo deszczu.

Deszcz w postaci burzy pojawi się na Podkarpaciu, Roztoczu i w Małopolsce już dziś wieczorem – popada krótko bo około 30 minut, ale w tym czasie spadnie od 5 do 30 mm deszczu. Dziś lokalnie pojawi się grad do 1-3 cm i silniejszy wiatr do 60 km/h. Nad resztą kraju sucho.

W środę popada głównie na Podkarpaciu i na Roztoczu – burze w godzinach popołudniowych niosące opad rzędu 30 mm, ale bez gradu i wichur. Dla odmiany ciągły deszcz spadnie na całe Świętokrzyskie, południe Łódzkiego, Małopolskę, Górny Śląsk a nad ranem także na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku. Pokropi na południu Mazowsza.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W nocy z środy na czwartek ciągłe silne opady utrzymają się od okolic Lublina, Puław, Radomia po południe kraju – spadnie kolejne 10-30 mm spokojnego deszczu. Nad resztą kraju niestety sucho.

Kolejne dni to stopniowe ocieplenie i powrót bardziej błękitnego nieba niż to będzie miało miejsce w środę i czwartek.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl