yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
Aktualności#ZanimPosiejesz - ochrona cebuli okiem doradcy

#ZanimPosiejesz – ochrona cebuli okiem doradcy

W sezonie 2023 obserwujemy duże zainteresowanie warzywników uprawą cebuli. Znajomość strategicznych zabiegów jest bardzo ważna, gdyż może decydować o powodzeniu uprawy. W kolejnym odcinku z cyklu “Warzywnicza Środa” Jakub Sobecki, doradca uprawowy, zdradza praktyczne tajniki  na temat uprawy gleby oraz ochrony przed chwastami w początkowej fazie wzrostu cebuli. 

Warunkiem powodzenia uprawy jest starannie przygotowane stanowisko, przy jednoczesnym zachowaniu struktury gruzełkowatej. Głębokość siewu nasion zależy od rodzaju gleby i powinna ona wynosić od 2,5 cm do 3,0 cm. Zbyt płytkie umiejscowienie nasion może skutkować uszkodzeniami cebuli przez herbicydy, z kolei zbyt głębokie – na opóźnienie wschodów. Doradca zwraca uwagę również na jakość redlic. Na glebach lekkich redlice wymagają regeneracji nawet po 12 ha pracy. Czym lepsza gleba, tym redlice ścierają się wolnej.

Czy stosować glifosat przed wschodem nasion cebuli? Czy do zabiegów ochrony herbicydowej stosować dysze dwustrumieniowe, a może jednostrumieniowe? O tym jaką strategię ochrony przed chwastami rekomenduje Jakub Sobecki, doradca uprawowy, usłyszą Państwo w materiale wideo.

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl