yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościOstatnie dni wypłat zaliczek z tytułu płatności bezpośrednich i obszarowych. Ile pieniędzy...

Ostatnie dni wypłat zaliczek z tytułu płatności bezpośrednich i obszarowych. Ile pieniędzy otrzymali rolnicy?

Wypłata zaliczek z tytułu płatności bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok zbliża się ku końcowi. Wraz z początkiem grudnia rozpocznie się realizacja płatności końcowych. Ile pieniędzy dotychczas otrzymali rolnicy?

Trwa realizacja zaliczek w ramach tegorocznej kampanii dopłat bezpośrednich i obszarowych. Jak informuje ARiMR, do 24 listopada wypłacono 8,74 mld zł. Z tej kwoty 7,66 mld zł to płatności bezpośrednie – wpłynęły one na konta ponad 1,18 mln rolników. Z kolei 1,08 mld zł trafiło do 729 tys. gospodarzy z tytułu płatności ONW.

W tegorocznej kampanii złożono 1,24 mln wniosków, a pula środków wynosi blisko 17 mld zł. Zaliczki są wypłacane sukcesywnie od 16 października 2023 r. Ich realizacja zakończy się 30 listopada. Natomiast 1 grudnia rozpocznie się przekazywanie płatności końcowych. Środki trafiają wyłącznie na konta bankowe zgłoszone we wpisie do ewidencji producentów. Bardzo ważne jest zatem, by numery rachunków były aktualne.

Polscy rolnicy od 2019 r. otrzymują zaliczki na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie. W ramach tegorocznej kampanii są one wypłacane na poczet płatności bezpośrednich – w tym płatności dla małych gospodarstw i przejściowego wsparcia krajowego (w wysokości 70 proc.) oraz z tytułu płatności ONW (85 proc.). Zaliczki otrzymują gospodarze spełniający warunki kwalifikowalności, także Ci wytypowani do kontroli na miejscu.

Źródło: ARiMR

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl