Ceny cebuli kierują się w dół. Niezwykle trudna sytuacja rolników [09.10.2023]

Cebula w workach na rynku

Tegoroczny sezon był trudny, a rolnicy martwią się o jakość przechowalniczą cebuli. Duża część towaru trafia na rynek, natomiast ceny kierują się w dół.

Zbiory cebuli już za nami. Na rynkach hurtowych, w tym także na rynku w Broniszach, pojawia się coraz większa ilość warzywa. Rolnicy obawiają się bowiem okresu przechowalniczego z uwagi na warunki pogodowe w sezonie, które wpłynęły na jakość.

– Trudna sytuacja na rynku cebuli krajowej. Narasta nadpodaż a ceny spadają do poziomu nawet 1,40 zł/kg. Rolnicy i hurtownicy nie chcą gromadzić zapasów zimowych ze względu na niską jakość – gnicie cebul po upalnym sezonie – informuje Rynek Hurtowy Bronisze.

Sytuacja jest napięta i niestety pozostanie taka w zbliżających się tygodniach. Tak jak przekazał Rynek Hurtowy Bronisze, ilość cebuli na rynku jest bowiem stosunkowo wysoka. W dużym hurcie stawki już teraz kształtują się na poziomie nawet 1,40 zł za kilogram.

Spoglądając na sprawę z drugiej strony, sytuacja w sezonie zimowych może przedstawiać się zupełnie odwrotnie. Aktualne problemy z jakością, co spowodowane jest niekorzystnymi warunkami pogodowymi, mogą zwiastować powrót do rekordowo wysokich stawek.

Źródło: Rynek Hurtowy Bronisze

Related Posts

  1. Gmina Biała Rawska
  2. Nawozy na paletach
  3. Przymrozki w Polsce
  4. Targi Sadownictwa i Warzywnictwa
  5. Ciągnik rolniczy
  6. AgroEkoton

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności