yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościNie ma mowy o kapitulacji. Protest rolników został przedłużony!

Nie ma mowy o kapitulacji. Protest rolników został przedłużony!

Tydzień protestów w Hrubieszowie dobiegł końca. Rolnicy nie zamierzają się jednak poddawać. Nie przekonują ich bowiem podejmowane przez rząd działania. Wszyscy wspólnie zaznaczają, że zakończą protest dopiero wtedy, gdy sytuacja w rolnictwie ulegnie znaczącej poprawie. Czeka nas jeszcze daleka droga… 

W ostatnim czasie w całym kraju możemy zaobserwować liczne protesty rolników. Jednym z takowych jest strajk w Hrubieszowie. Początkowo miał on potrwać do dnia dzisiejszego, czyli 19 kwietnia, niemniej… Podjęte przez rząd działania nie likwidują problemów, które doskwierają rolnikom. Z tego względu protest został przedłużony.

Dziś przysłuchujemy się wczorajszym ustaleniom, które podjął nasz rząd jeżeli chodzi o przywóz zbóż i innych towarów rolno-spożywczych z Ukrainy. I ja powiem tak… To nie rozwiązuje problemu, to ciągle jest szukanie zastępczych rozwiązań, a nie tego, co może uzdrowić dzisiaj nasz polski rynek – mówi Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

Michał Kołodziejczak wytknął ponadto bezczynność rządzących w ostatnich 10 miesiącach. Przyzwolili oni bowiem, aby produkty zza naszej wschodniej granicy zalewały i destabilizowały krajowy rynek. Co warto zaznaczyć, zdaniem lidera Agrounii, przywrócenie tranzytu będzie pretekstem dla tych, którzy będą szukali bocznych rozwiązań.

Na wzgląd wyżej wspomnianego faktu konieczne jest przywrócenie cła na produkty z Ukrainy. Wszyscy rolnicy są pod tym kątem zgodni. Wagę sytuacji podkreśla ich podejście. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, zarówno w Hrubieszowie, jak i w innych miastach Polski, protesty nieprzerwanie ciągną się od wielu dni. To o czymś świadczy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Naszym obowiązkiem jest dopilnować wszystkich obietnic, naszym obowiązkiem jest dopilnować wszystkich szczegółów. Nie wierzymy im! PiS coś obiecuje, ale diabeł tkwi w szczegółach. Za obietnicami muszą iść czyny i musimy widzieć efekty. Dziś protestujący powiedzieli jasno: zostajemy – czytamy na Facebooku Agrounii.

Źródło: Facebook Agrounia

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl